Mobilne centrum usług serwisowych

O firmie

Mobilne Centrum Usług Serwisowych TELEKOM to firma, która powstała jako odpowiedź na rozwijającą się dynamicznie automatykę przemysłową oraz szerokie zastosowanie nowoczesnej energoelektroniki w przemyśle transporcie mediach i wielu innych dziedzinach życia.

Nasz firma oferujemy usługi związane z serwisem i utrzymaniem automatyki także w infrastrukturze miejskiej gminnej i podległych  obiektach użyteczności publicznej. 

Posiadamy własne laboratorium diagnostyczne, które umożliwia nam przeprowadzanie diagnostyki, naprawy oraz testów sprawności technicznej urządzeń po ich renowacji.

Nasza firma oferuje kompleksowe wsparcie, obejmujące modernizację, wdrożenie od etapu projektowania, szkolenia obsługi oraz przekazanie systemów gotowych do działania.

Serwis elektroniki i automatyki przemysłowej

Mając na uwadze ogromną różnorodność problemów do rozwiązania, zawsze podchodzimy do każdego zlecenia indywidualnie.
Świadczymy usługi serwisowe dla szerokiego asortymentu urządzeń przemysłowych i armatury, zastosowanej w procesach około produkcyjnych.
Nasi klienci: Operatorzy telekomunikacyjni, akumulatorownie i siłownie DC/DC; przemysł: drukarski, elektrotechniczny, chemiczny, metalurgiczny, odzieżowy i tekstylny, spożywczy, wydobywczy, zakładowy wydział telekomunikacji i teleinformatyki, wydział zakładowego taboru kolejowego, laboratoria analityczne, zakłady wodociągów i kanalizacji.

W swoim dorobku serwisowym posiadamy wiedzę i doświadczenie z zakresu serwisu urządzeń energoelektronicznych: falowniki, przetwornice, prostowniki, soft-starty, sterowniki PLC, kontrolery procesów technologicznych, regulatory PID, komputery przemysłowe, panele operatorskie i szeregu pozostałej armatury energoelektronicznej i telekomunikacyjnej zastosowanej w przemyśle.

Projekty i realizacje

  • Projektujemy automatykę przemysłową, teletechnikę.
  • Wykonujemy systemy sterowania dla wodociągów i oczyszczalni ścieków na urządzeniach: APLISENS, DANFOSS, BALLUFF, SCHNEIDER ELECTRIC, SIEMENS, MITSUBISCHI ELECTRIC.
  • Wykonujemy szafy sterownicze do IP-68 dla maszyn produkcyjnych na kopalnie i do trudnych warunków atmosferycznych.
  • Szafy ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej na potrzeby przepompowni wód głębinowych ze zdalnym monitoringiem.
  • Systemy telekomunikacyjne: serwerownie do systemów hotelowych i telekomunikacji wewnątrz zakładowej, sieci miedziane i światłowodowe 10GBit/s, telefony VoIP.

Labolatorium elektroniczne

Dysponujemy własnym laboratorium elektronicznym, badawczym i serwisowym.

W swoim dorobku serwisowym posiadamy wiedzę i doświadczenie z zakresu serwisu urządzeń energoelektronicznych: Aktywne filtry sieciowe z kompensatorem mocy biernej , falowniki prądu, przetwornice, prostowniki fizyczne, soft-starty, sterowniki PLC, kontrolery procesów technologicznych, regulatory PID, komputery przemysłowe, urządzenia laboratoryjne: kalorymetry, panele operatorskie i szeregu pozostałej armatury energoelektronicznej i telekomunikacyjnej zastosowanej w przemyśle.

Laboratorium wykonuje usługi z zakresu:

  • Pomiary elektryczne do 1kV z protokołem – Stosujemy aparaturę kontrolno- pomiarową firmy SONEL,
  • Pomiary telekomunikacyjne z protokołem – Stosujemy aparaturę kontrolno- pomiarową ANRITSU.
  • Walidacja systemów monitorowania procesów produkcyjnych.

Świadczymy usługi pomiarowe stacjonarne i mobilne. Wydajemy certyfikaty zużycia energii elektrycznej dla urządzeń elektrycznych.
Przeprowadzamy badania zużycia energii na urządzeń końcowych w sieci LAN PoE.