MCUS Telekom

Badania

MCUS TELEKOM dysponuje własnym laboratorium elektronicznym i prowadzi badania dla klientów w dziedzinie elektroniki stosowanej w przemyśle, elektrotechniki, automatyki.

Innowacyjność jest w istocie wektorem wiodącym w kierunku rozwoju firmy tylko przez badania i odważne wdrożenia istnieje postęp.  Skok w rozwoju firmy wynika z zastosowania unikalnych rozwiązań a badania ugruntowują wiedzę o zastosowanej innowacyjności. (S.J.)

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania z Energoelektroniki, Automatyki Przemysłowej, Teletechniki w nadzorze i sterowaniu infrastrukturą.

 

Serwis elektroniki przemysłowej i automatyki

Serwis elektroniki przemysłowej stanowi trzon naszych kompetencji z kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem w przemyśle. Mając na uwadze ogromną różnorodność problemów do rozwiązania, zawsze podchodzimy do każdego zlecenia indywidualnie.
Świadczymy usługi serwisowe dla szerokiego asortymentu urządzeń przemysłowych i armatury, zastosowanej w procesach produkcyjnych.

 • Systemy zasilania trakcji kolejowej:    Aktywne filtry harmonicznych i aktywne kompensatory  mocy biernej, Zasilacze buforowe
 • Energetyka i elektrociepłownie:          Sensory czynników, zasilacze i przetwornice DC/DC…
 • Energetyka wiatrowa, systemy OZE:   Falowniki napięcia…
 • Siłownie telekomunikacyjne:                Akumulatornie i siłownie DC/DC…
 • Urządzeń laboratoryjnych:                   Kalorymetry, piece laboratoryjne, kruszarki i młyny…

W swoim dorobku serwisowym posiadamy szeroki zasób doświadczenia i wiedzy z zakresu budowy i zasady działania urządzeń energoelektronicznych: 

Aktywne filtry harmonicznych i aktywne kompensatory  mocy biernej, Falowniki prądu, Soft-starty, Serwo-napędy, napędy DC, przetwornice, prostowniki, sterowniki PLC, kontrolery procesów technologicznych, regulatory PID, komputery przemysłowe, panele operatorskie i szeregu pozostałej armatury energoelektronicznej i telekomunikacyjnej zastosowanej w przemyśle.

Projekty, realizacje, walidacja

 • Projektujemy wewnętrzne i zewnętrzne instalacje teletechniczne.
 • Realizujemy systemy teleinformatyczne: serwerownie do systemów hotelowych i telekomunikacji wewnątrz zakładowej, sieci miedziane i światłowodowe, telefony VoIP. telewizja CCTV-IP.
 • Projektujemy układy sterowania ze sterownikami PLC i panelami HMI lub PC i SCADA po dedykowane sterowniki o specjalnych wymaganiach technologicznych.

Labolatorium elektroniczne

Dysponujemy własnym laboratorium elektronicznym, badawczym i serwisowym.

W swoim dorobku serwisowym posiadamy wiedzę i doświadczenie z zakresu serwisu urządzeń energoelektronicznych: falowniki prądu, falowniki do  kompensacji mocy biernej, aktywne filtry napięcia sieci,  przetwornice, prostowniki sterowane, napędy DC, soft-starty, sterowniki PLC, kontrolery procesów technologicznych, regulatory PID, komputery przemysłowe, panele operatorskie i szeregu pozostałej armatury energoelektronicznej i telekomunikacyjnej zastosowanej w przemyśle.

Laboratorium wykonuje usługi z zakresu:

 • Pomiary elektryczne do 1kV z protokołem – Stosujemy aparaturę kontrolno- pomiarową  SONEL.
 • Pomiary telekomunikacyjne z protokołem – Stosujemy aparaturę kontrolno- pomiarową ANRITSU.
 • Walidacja systemów monitorowania procesów produkcyjnych.